3. 9. 2016 Pouť do Křtin a okolí

Z Dolního Újezda odjedeme v 6.00 hodin přes Svitavy, Letovice a Blansko do Rudice.
Zde si prohlédneme novou kapli sv. Barbory, která byla požehnána v roce 2002.
V kapli bude sloužena mše svatá.
V Rudici ještě navštívíme větrný mlýn holandského typu s kamennou kruhovou zdí, ve kterém je i muzeum.
Po prohlídce pojedeme do nedalekých Křtin.
Zde navštívíme poutní kostel Jména Panny Marie, považováný za jednu z nejkrásnějších barokních staveb Moravy a ve zdejší hostinci poobědváme.

Po obědě pojedeme do nedalekého technického muzea ve Františčině huti s dřevouhelnou vysokou pecí.
Pak navštívíme Adamov, kde si prohlédneme novogotický kostel sv. Barbory s tzv. Světelským oltářem z kláštera v rakouském Zwettlu.

Po prohlídce se budeme přes Blansko, Letovice a Svitavy vracet domů do Dolního Újezda, kam dojedeme asi v 19.30 hodin.

.

Cena poutě (doprava a vstupy) je pro dospělé 185,- Kč, pro důchodce a děti 145,- Kč.

Přihlásit se můžete do 7. srpna 2016 u pana kostelníka.

Pořádá farnost a KDÚ-ČSL Dolní Újezd.

Rudice - kaple sv. Barbory

Rudice - větrný mlýn

Křtiny - kostel Jména Panny Marie se zvonkohrou

Františčina huť