2. 9. 2017 Pouť Křtiny a okolí

Z Dolního Újezda odjedeme v 5.15 hodin (změna proti původnímu plánu) přes Svitavy, Letovice a Blansko do Rudice.
Zde si prohlédneme novou kapli sv. Barbory, která byla požehnána v roce 2002.
V kapli bude sloužena mše svatá (7.15 - 8.15 hodin).
V Rudici ještě navštívíme větrný mlýn holandského typu s kamennou kruhovou zdí, ve kterém je i muzeum.
Po prohlídce pojedeme do nedalekých Křtin.
Zde navštívíme poutní kostel Jména Panny Marie, považovaný za jednu z nejkrásnějších barokních staveb Moravy a ve zdejší Hostinci poobědváme.
Po obědě pojedeme do nedalekého technického muzea ve Františčině huti s dřevouhelnou vysokou pecí.
Pak navštívíme Adamov, kde si prohlédneme novogotický kostel sv. Barbory s tzv. Světelským oltářem z kláštera v rakouském Zwettlu.
Poslední zastávkou bude Vranov u Brna. Zde navštívíme kostel Narození Panny Marie s klášterem řádu Paulánů a hrobkou členů rodu Lichtenštejnů.
Po prohlídce se budeme přes Letovice a Svitavy vracet domů do Dolního Újezda, kam dojedeme asi ve 20.00 hodin.
Pojedeme osobními auty.
Pořádá farnost a KDU-ČSL Dolní Újezd.
Cena poutě (vstupy) je pro dospělé 100,- Kč, pro důchodce a děti 50,-Kč.
Přihlásit se můžete do 7. srpna 2017 u Jana Černého, DÚ 359.

25. 4. 2020 Praktická pravidla pro příští týdny

21. 6. 2020 První svaté přijímání

12. 9. 2020  Koncert skupiny Goodwork

© 2020, Římskokatolická farnost sv. Martina v Dolním Újezdě u Litomyšle – všechna práva vyhrazena