Římskokatolická farnost Dolní Újezd

Římskokatolická farnost Dolní Újezd územně zahrnuje tyto obce nebo části obcí:
Dolní Újezd, Osík (část), Desnou (část), Horní Újezd (Vísku, Podlubníček a Krásňoves), Pohodlí a Vidlatou Seč.

Naše farnost je součástí Římskokatolické církve. Přináleží k farnímu kostelu sv. Martina a správně je tvořena schromážděním věřících našeho farního obvodu. Ptáme-li se, čím žije farnost, nestačí jen popis vnějších aktivit. Za vším je třeba stále vidět osobu Ježíše Krista, který slíbil, že bude stále přítomen uprostřed svých následovníků. Život křesťanů má základní inspiraci v životě první skupiny Ježíšových učedníků. Bible jejich životní styl shrnuje slovy: „Setrvávali v apoštolském učení, v (bratrském) společenství, v lámání chleba a modlitbách“ (Sk 2,42).

Hlavním projevem života naší farnosti je proto slavení bohoslužeb. Nejedná se jen o nedělní shromáždění, ale o další obřady, jejichž středem je slavení tzv. svátostí. Základní svátostí je křest, který je možné udělit dětem i dospělým.

Život naší farnosti se nevyčerpává jen v kostele, ale jsou tu i další aktivity (společenství). Děti mají možnost navštěvovat hodiny náboženství v Základní škole v Dolním Újezdě. Pro každý ročník je jedna skupinka. Výuku vedou katecheté. Příležitostí k dalšímu setkávání dětí, zvláště těch mladších, je během roku víc. Je to především dětská bohoslužba, která se koná ve školním roce každou druhou neděli. Pro děti jsou určeny akce pořádané při příležitosti konce školního roku – společný výlet a táborák. Slavnostní chvílí je první svaté přijímání dětí.

Máte dotazy?